Інструкція для посади "Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров'я. (Із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я N 131-О від 18.06.2003 р. N 277 від 25.05.2007 р. N 153 від 21.03.2011 р. N 121 від 14.02.2012 р.)", що затверджен наказом Міністерства охорони здоров'я України 29.03.2002 р. N 117. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії" відноситься до категорії "Професіонали".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Стоматологія". Проходження інтернатури за фахом "Стоматологія" з наступною спеціалізацією за фахом "Стоматологія дитяча". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії повинен володіти знаннями та навичками лікаря-стоматолога дитячого.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- чинне законодавство та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію стоматологічної допомоги дитячому населенню;
- основи права в медицині;
- права, обов'язки та відповідальність лікаря-стоматолога дитячого;
- показники роботи дитячих лікувально-профілактичних закладів, диспансерного нагляду та лікарського контролю;
- сучасну класифікацію захворювань ротової порожнини та щелепно-лицевої ділянки;
- топографічну анатомію голови та щелепно-лицевої ділянки дитини, анатомо-фізіологічні особливості розвитку дітей різних вікових груп;
- прийоми та методи знеболювання в дитячій стоматології, питання інтенсивної терапії та реанімації;
- етіологію, патогенез та клініку основних стоматологічних захворювань у дітей;
- загальні, спеціальні та інш. методи обстеження;
- методи профілактики і лікування зубів та щелепно-лицевих аномалій у дітей;
- методи ортопедичного та ортодонтичного лікування;
- показання та протипоказання до видалення зубів;
- правила асептики та антисептики;
- організацію диспансеризації хворих дітей;
- основи фармакотерапії та методи фізіотерапії;
- принципи раціонального харчування та дієтотерапії;
- засоби індивідуального захисту від гострих респіраторних захворювань та особливо небезпечних інфекцій;
- форми і методи санітарної освіти серед населення;
- правила оформлення медичної документації;
- сучасну літературу за фахом та методи її узагальнення.
1.4. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію стоматологічної допомоги дитячому населенню.
2.2. Застосовує сучасні методи профілактики, діагностики та лікування основних стоматологічних захворювань і щелепно-лицевих аномалій у дітей.
2.3. Надає невідкладну стоматологічну допомогу при гострих запальних процесах, травматичних пошкодженнях, кровотечах, а також допомогу при анафілактичному шоці, гострій серцевій та дихальній недостатності, гіпоксії, набряку гортані, при попаданні чужорідних тіл у дихальні шляхи.
2.4. Здійснює нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів.
2.5. Працює в тісному контакті з суміжними спеціалістами та службами.
2.6. Дотримується принципів медичної деонтології.
2.7. Планує роботу та проводить аналіз її результатів.
2.8. Веде лікарську документацію.
2.9. Бере участь у моніторингу здоров'я, сприяє поширенню медичних знань серед населення.
2.10. Керує роботою середнього медичного персоналу.
2.11. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
2.12. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.13. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Лікар-стоматолог дитячий II кваліфікаційної категорії несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. Приклади робіт
5.1. Має вміти визначати необхідність спеціальних методів дослідження: лабораторних (аналіз крові, аналіз сечі) рентгенологічних.
5.2. Має вміти оцінити результати обстеження; провести диференційну діагностику захворювань і встановити діагноз; складати план підготовки хворих до негайної та планової операції; діагностувати наявність факторів ризику формування щелепно-лицевих аномалій і деформацій, вроджених вад розвитку та потребу у подальшому лікуванні лікарем-стоматологом-ортодонтом чи хірургом.
5.3. Має вміти здійснювати клініко-лабораторну діагностику захворювань слизової оболонки ротової порожнини з гострим та хронічним перебігом, які перешкоджають або виключають зубне протезування (прояви в ротовій порожнині алергії і СНІДу, дермато-венерологічних захворювань) та приймати рішення про направлення хворого на проведення спеціальних досліджень та комплексне лікування; визначити необхідний обсяг та послідовність санації у дітей, лікування карієсу та його ускладнень, депульпування зубів, лікування захворювань пародонту та слизової оболонки та ін.); виконувати місцеву анестезію на верхній та нижній щелепах для здійснення лікувальних заходів.
5.4. Має вміти виконувати просте видалення зубів (тимчасових); виконувати хірургічну обробку пошкоджених м'яких тканин у дітей; вправляти вивих нижньої щелепи у дітей; накладати назубні шини при переломах щелеп, альвеолярного паростка та при вивихах зубів у дітей; виконувати розтин абсцесів з боку порожнини рота у дітей та розробити план наступного лікування з урахуванням спадкоємності з хірургічною стоматологічною службою.