Категорія - Робітники | Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Варник харчової сировини та продуктів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України. Статус документа - 'діючий'. | |
Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією варника харчової сировини та продуктів 2 розряду - не менше 1 року.
Знає та застосовує у діяльності: види та властивості сировини, напівфабрикатів; технологію процесу варіння різних видів сировини; вимоги до якості готової продукції; будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування.
Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння сировини і продуктів у відкритих котлах із паровим підігрівом, парових ящиках і дисуторах. Готує сировину, змішує її з різними компонентами, завантажує і вивантажує котли. Контролює процес варіння і уварювання продукту за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, лабораторних аналізів або візуально. Визначає момент закінчення процесу варіння органолептично або рефрактометром. Веде процес подрібнення, фільтрації. Регулює за показаннями приладів температуру, тиск, подачу пари. Очищає та миє устаткування. Усуває несправності в роботі устаткування.
Приклади робіт
Варіння бульйонів, соусів, крупи, бобів, білка соєвого, картоплі, мас кондитерських, начинок, повидла, шпинату, щавлю, маринадного заливу, капустяно-грибної солянки, продуктів для дитячого харчування, пива, квасу, риби, крабів і морепродуктів, борошна рибного, сировини для спирту.