Інструкція для посади "Технік з підготовки виробництва", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р. Статус документа - 'діючий'. | |
Передмова до посадової інструкції
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Технік з підготовки виробництва" відноситься до категорії "Фахівці".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст). Без вимог до стажу роботи.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- систему підготовки будівельного виробництва;
- стандарти, технічні умови та інші нормативні та керівні матеріали щодо розроблення та оформлення технічної та технологічної документації;
- спеціалізацію й технічні характеристики об'єктів;
- основне технологічне устаткування та принципи його роботи;
- технологію будівельного виробництва;
- види та властивості будівельних матеріалів і конструкцій, що застосовуються в будівництві;
- склад, вимоги до оформлення та правила передавання проектно-кошторисної документації;
- номенклатуру виробів, що виготовляють підсобні підприємства будівельної організації;
- основи економіки, організації праці та управління;
- законодавство про працю;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
1.4. Технік з підготовки виробництва призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Технік з підготовки виробництва підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.6. Технік з підготовки виробництва керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .
1.7. Технік з підготовки виробництва під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Бере участь у забезпеченні інженерної підготовки будівництва, розробленні під керівництвом більш кваліфікованого спеціаліста організаційно-технологічної документації, проектів виконання робіт, складанні зведених графіків роботи будівельних машин, переміщенні робітників і будівельної техніки на об'єктах, введенні об'єктів в експлуатацію.
2.2. Бере участь у вибірковому контролі якості робіт, дотриманні будівельних норм і правил; повідомляє про виявлені порушення безпосередньому керівництву.
2.3. Одержує проектно-кошторисну документацію, перевіряє її комплектність та наявність необхідних узгоджень та затверджень; здійснює ведення журналу реєстрації проектно-кошторисної документації.
2.4. Оформляє зміни технічної документації у зв'язку з коригуванням технологічних процесів та режимів виробництва й погоджує їх за встановленим порядком.
2.5. Забезпечує збереження, облік та передачу проектно-кошторисної документації виробничим підрозділам і субпідрядним організаціям.
2.6. Здійснює контроль за збереженням проектно-кошторисної документації та веденням виконавчої документації на будівельних дільницях.
2.7. Готує і передає у виробничі підрозділи журнали ведення робіт, документацію для пред'явлення об'єктів приймальній комісії.
2.8. Бере участь у розробленні проектів виконання робіт, проектуванні тимчасових будівель, споруд, нестандартного устаткування, пристроїв та інвентарю, складанні зведених графіків роботи будівельних машин, переміщення робітників, уведення об'єктів в експлуатацію.
2.9. Складає відомості обсягів робіт у натуральних та цінових показниках, заявки на будівельні матеріали, деталі та конструкції, замовлення на виготовлення виробів; розміщує замовлення на підсобних підприємствах та здійснює контроль за їх виконанням.
2.10. Порівнює фактичні витрати матеріалів з нормативними, вивчає причини перевитрат.
2.11. Контролює додержання технологічної дисципліни у виробничих підрозділах та правил експлуатації устаткування.
2.12. Бере участь у випробовуваннях технологічного устаткування, проведенні експериментальних робіт з перевірки та освоєння будівельних процесів та режимів виробництва.
2.13. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.14. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Технік з підготовки виробництва має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Технік з підготовки виробництва має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Технік з підготовки виробництва має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Технік з підготовки виробництва має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Технік з підготовки виробництва має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Технік з підготовки виробництва має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Технік з підготовки виробництва має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Технік з підготовки виробництва має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Технік з підготовки виробництва має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Технік з підготовки виробництва несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.